אימון פונקציונאלי – לא מה שחשבתם

העולם המודרני מציב בפני כל אחת ואחד מאיתנו אתגרים מורכבים מאוד, בכל מה שנוגע לפעילות גופנית וליצירת שגרת חיים בריאה ואיכותית. כמובן שיש מי שיכול להשקיע יותר זמן ומשאבים, ביצירה של אורח חיים בריא, והם מצליחים לשמור על נפש בריאה בגוף בריא. אבל, אם גם אתם מתמודדים עם כמה וכמה משימות חשובות (עבודה, לימודים, ילדים ועוד) האתגר הופך למשמעותי הרבה יותר ואתם צריכים לחשוב מחוץ לקופסא, על מנת לשמר את היכולות הכי בסיסיות של הגוף שלכם. הדרך הכי טובה לשמור ולשמר את יכולות הגוף שלכם, היא על ידי בחירה במערך אימון פונקציונאלי, בזכותו תשפרו את היכולת הגופנית לטובת ניהול שגרת יום יום קלילה.

מה הם היתרונות של אימון פונקציונאלי?

אימון פונקציונאלי, יכול להיות רלוונטי עד מאוד, במיוחד לאנשים ש:

  1. רוצים לשמור על אורח חיים בריא, אבל לא לפצוח בקריירה מקצועית בעולם הספורט. שגרת האימון מתמקדת בפעילות פשוטות שכל אחד יכול לבצע. 
  2. לשבור את שגרת העבודה המשרדית הקבועה שלהם ולאפשר שחרור גופני, במסגרת אימון שבועי או דו שבועי. זו היא ההזדמנות שלכם לקחת הפסקה מהחיים הרגילים שלכם, ולאפשר לגוף שלכם זמן לבנות את עצמו מחדש.
  3. להתאושש מפציעות או בעיות גופניות שונות ולהחזיר את הגוף שלכם לשגרת העבודה והפעילות המורכת, בצורה הדרגתית ועל בסיס עבודה מקצועית.

הבנייה מקצועית של שגרת חיים בריאה

בעבודה מקצועית, על ניהול אורח חיים בריא יותר, אימון פונקציונאלי הוא אלמנט מפתח, שחשוב לקחת בחשבון. קל מאוד להיכנס לשגרת אימונים בחדר הכושר. אבל קל עוד יותר "ליפול" לשגרת אימון שלא מאתגרת את הגוף ולא מוציאה אתכם מאזור הנוחות. ובדיוק מסיבה זו, האנשים שרוצים לצאת מהשגרה ולהצליח להביא לידי ביטוי את כל היכולות הגופניות שלכם, הם האנשים שמשקיעים את כל המשאבים במיצוי היכולות. העבודה ממוקדת המטרה על אזורים שונים בגוף, היא זו שתביא את התוצאות האידיאליות לגוף שלכם, תוך מינימום סיכון לשרירים או למערכות הגוף השונות ומקסימום הנאה מהדרך ומחוויית האימונים שלכם.