3 סיבות כיצד בחינות פסיכומטרי לדוגמא יוכלו לעזור לכם להתכונן טוב יותר

התחלתם ללמוד לקראת הבחינה הפסיכומטרית? נהדר! בשלב מסוים של הקורס יגיע הרגע בו אחת השיטות שתהיו חייבים לאמץ, היא לעבור על בחינות פסיכומטרי משנים עברו, לפתור אותן בעצמכם ולהיחשף בפעם הראשונה למה שמחכה לכם אי שם בנקודת הסיום. אלו שמעדיפים לוותר על התענוג ולהמשיך להתמקד בלמידה מהספרים ופתירת שאלות בלבד, יגלו ביום הבחינה שהם אינם מוכנים כלל וכלל לאתגר. במאמר זה, נסביר מדוע כדאי ומומלץ לעבור על בחינות אמיתיות ומהם היתרונות בצעד שכזה.

כל היתרונות במעבר על בחינות פסיכומטרי משנים עברו

באופן כללי, כשמתכוננים לקראת משימה או אתגר שמעולם לא עברנו לפני כן, הדרך הטובה ביותר להתכונן אליו היא באמצעות דוגמאות דומות. כך, בחינות פסיכומטרי משנים חולפות הן דרך נהדרת להתנסות בזמנים, בפרקים, בשאלות ובאופן שבו הבחינה מתבצעת:

  • פתחו שעונים – קצת כמו בצבא, גם הבחינה הפסיכומטרית עובדת על זמנים. לכל פרק זמן ביצוע משלו, ועל הנבחנים להספיק לענות כמה שיותר תשובות נכונות. כשאתם פותרים מבחנים לדוגמא, עשו הכל כדי לא להתפתות להציץ בתשובות, צרו לעצמכם סביבה שקטה בה תוכלו להתרכז, פתחו את השעונים וצאו לדרך. אתם תראו שככל שתתמידו לבצע סימולציות כאלה בעצמכם, כך תגיעו מוכנים יותר ותדביקו את פער הזמן. 
  • ההבדל בין הקורס לבחינה עצמה – לא תמיד השאלות שמופיעות במהלך הקורס עולות באותה רמה עם הבחינה עצמה. פתרון של בחינות אמיתיות יאפשר לכם להבין טוב יותר את האתגר שאתם צועדים לקראתו. 
  • לשפר ביצועים – בסופו של דבר, התנסות בבחינות לדוגמא מטרתה לשפר את הביצועים שלכם. זוהי הישורת האחרונה לפני קו הסיום וזה הזמן שלכם להגביר את הקצב.

לא לרוץ מהר מידי

אמנם פתרון בחינות פסיכומטרי הינו חלק בלתי נפרד מתכנית הלימוד, אך חשוב לא לרוץ מהר מידי ולגשת להתמודד עם המבחנים הללו רק כאשר אתם מקבלים את ההנחיות לכך. זכרו שאין טעם לגשת למבחנים הללו לפני שהכרתם את כל פרקי הבחינה, המטרה היא לדמות תנאים של מבחן אמיתי ואת זאת לא תוכלו לעשות עד שתיחשפו לסוגי השאלות שבכל פרק.