למה את חייבת ללמוד הגנה עצמית?

למרות שהעידן שבו אנחנו חיים הרבה יותר מתקדמים לעומת העולם שחיינו בו לפני מאות שנים, עדיין נשים מותקפות על ימין ועל שמאל, לרוב על ידי גברים. לכן, מעבר לכל השינויים הפוליטיים שניתן, וצריך, לעשות בנידון, רצוי שגם תדאגי לעצמי בחיי היומיום להגנה העצמית שלכם. הגנה עצמית זה לא משהו שנולדים איתו ובהחלט מדובר על נושא שאפשר וכדאי ללמוד, אז למה את מחכה? כמובן שעדיף שלעולם לא תמצאי את עצמך במצב שבו את צריכה להגן על עצמך, אבל מצד שני, אין לדעת מה יוליד יום ולכן רצוי שיהיו לך כלים להגן על עצמך בדרך הכי טובה שאפשר. 

הגנה עצמית כדאי ללמוד בצורה מסודרת 

אין ויכוח על כך שאת יכולה למצוא היום אינספור סרטונים באינטרנט, לראות אותם וכך להגדיל את הידיעות שלך בנושא ההגנה העצמית. את יכולה אפילו לעמוד מול המחשב ולתרגל את הדברים, אך בפועל, זה לא יהיה כמו לעשות קורס רציני של הגנה עצמית. ההבדל הוא שכאשר את עושה קורס להגנה עצמית בצורה מסודרת את לומדת את כל הטכניקות הקיימות, מתרגלת אותן וגם זוכה לתיקונים מצד המדריך שילווה אותך לכל אורך הקורס. בנוסף, במסגרת קורס כזה תוכלי לתרגל עם מתאמנים אחרים, מה שייתן לך תחושה גדולה יותר של ביטחון אם חלילה תמצאי את עצמך בסיטואציה שתדרוש ממך להגן על עצמך. 

איפה מומלץ לעשות קורס כזה? 

אם תעשי חיפוש את תראי שבכל מקום בארץ מתקיימים היום קורסים שונים של הגנה עצמית ובהחלט אפשר להבין מדוע. כולם צריכים ללמוד את התחום הזה ולכן ברור מדוע יש עוד ועוד מרכזים שבהם אפשר להגיע ולעשות קורס מזורז בנושא. יחד עם זאת, רצוי לך לבדוק תחילה לאן את פונה, כי כמובן שיש מקומות טובים יותר מאחרים. יש מרכזים רציניים יותר, מקצועיים יותר וכאלה שיש בהם מומחים עם יותר ניסיון. לכן, אם תוכלי גם לקרוא דבר או שניים על מהלך הקורס ועל השיעורים שהוא יכלול, זה כדאי, כי זה יעזור לך לבחור את מה שנכון עבורך.