הדגשים העיקריים של השמת בכירים

השמת עובדים היא מלאכה שמחייבת מיומנות גבוהה באופן כללי, ובפרט כשהמטרה היא יצירת שידוך מושלם בין האדם הנכון ביותר לתפקיד בכיר בעסק או ארגון. חשוב לזכור שההשפעה של אנשים בעמדות מפתח על ביצועי העסק או התנהלות הארגון היא עצומה, ולכן כל בחירה שהיא פחות מהטוב ביותר עלולה לגרום לנזק של ממש לטווח ארוך.

טביעת עין חדה, אינטואיציה גבוהה – וניסיון רב

השמת בכירים היא למעשה שידוך שמן הראוי לבצעו בזהירות ובדייקנות, עם פינצטה. כדי ליצור את החיבור הנכונים ביותר גם לאדם וגם לעסק או לארגון נדרשות טביעת עין חדה, אינטואיציה ארגונית מפותחת ובעיקר ניסיון רחב היקף. על בסיס כל הנ"ל אפשר לזהות מי באמת מועמד פוטנציאלי לתפקידים מרכזיים כאלה ואחרים, ולהוביל את תהליך ההשמה עד לסיומו המוצלח.

מבדקים קפדניים

בגלל שכל המועמדים לתפקידים בכירים מתאפיינים מן הסתם באיכות גבוהה, ואפילו מאוד, ההבחנה ביניהם ומציאת האדם המושלם למשרה מחייבות מבדקים מדויקים וקפדניים, כאלה שמסוגלים להבחין בין טוב מאוד לבין מצוין ואפילו בין מצוין לבין מושלם לתפקיד הספציפי.

בהתאם השמת בכירים מבוססת גם על מבדקים שכאלה, שפותחו על-ידי אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום, ומיושמים באופן מוקפד במיוחד.

אפיון נכון של המשרה

עוד לפני כל הנ"ל מומחים להשמה של בכירים אמונים על אפיון נכון של המשרה, כדי להבין מה בעצם מחפשים ומי הכי מתאים לאייש אותה. כשמאפיינים תפקיד חשוב מאוד לשאול את השאלות הנכונות ולזהות מהי המהות שלו. עוד כדאי לזכור שהאדם האידיאלי לתפקיד לאו דווקא זהה או אפילו דומה למי שממלא אותה בנקודת הזמן הנוכחית – מומלץ להגיע עם דף נקי ופשוט לבחון את מהות המשרה. בדרך זו תהליך השמת הבכירים יניב את התוצאות הטובות ביותר.

השמת בכירים בדיסקרטיות מלאה

עוד דגש חשוב של השמת בכירים הוא הקפדה על דיסקרטיות מוחלטת. בחלק מהמקרים האדם שמחפש את התפקיד הבא שבו הוא יביא לידי ביטוי את יכולותיו עדיין עובד בעסק או בארגון אחרים, ומן הסתם נדרשת שמירה על סודיות. במצבים אחרים זהו אינטרס של העסק או הארגון שלא רוצה לגלות למתחרים שהוא מאייש תפקיד בכיר עם חברת השמה.