מתי כדאי לרכוש נעלי ריצה מומלצות לנשים ולהחליף את הנעליים הישנות?

ריצה היא אחד מענפי הספורט האהובים ביותר בכל העולם; אם לא ברמה אולימפית, רבים נהנים ממנה כתחביב וכדרך להירגע אחר הצהריים לאחר יום עבודה עמוס. נעלי ריצה מומלצות לנשים ולגברים אחד ניתן למצוא בשפע, ויש להשקיע ברכישתן מחשבה עמוקה שכן כאיכות נעלי הריצה שלנו, כך תישמר בריאות הרגל וטיב הריצה יישמר. 

אך כיצד יודעים מתי להחליף את הנעליים? גם הרופאים טוענים שאם אדם יוצא לרוץ עם נעליים בלויות וקרועות, הוא מסכן את עצמו בפציעה. מצד שני נשאלת השאלה מה מוגדר כנעל שעבר זמנה? איך יודעים לזהות את הרגע שבו הנעל עשתה את שלה? יש כאלה שיכולים לרוץ קילומטרים על קילומטרים ולשמור על הנעל כמו חדשה, בעוד שאחרים יצליחו להרוס את הנעל אחרי שנה של שימוש בלבד. 

נעלי ריצה מומלצות לנשים – מתי מחליפים?

כשמדובר על רכישת נעלי ריצה מומלצות לנשים כדאי לדעת שלרוב, נהוג להחליף אותן כעבור 600-800 ק"מ של שימוש, בתלות בפרמטרים נוספים כגון סוג הנעל, איכות הנעל, אופן השימוש ועוד. העניין הוא שבניגוד לרכב שבו קל מאוד לזהות מתי הגיע הזמן להפטר ממנו ולהתחדש ברכב חדש, לנעליים אין מד שעוזר לנו להבין מתי הגיע הרגע להחליף אותה.

אם תשאלו רצים שאינם מנוסים, כנראה יספרו לכם שהם מחליפים את הנעל היקרה שלהם אך ורק כאשר היא מתבלה כמעט לחלוטין. טעות! חשוב להבין שגם כשהנעל נראית חדשה לחלוטין, היא עדיין יכולה לאבד את התכונות הטובות שלה. ברגע שנעל מאבדת את בולם הזעזועים, הצורה שלה ועוד, הדבר עלול להוביל לבעיות בריאותיות כגון כאבי גב וברכיים. 

היכון, הכן, רוץ!

כדי למצוא נעלי ריצה מומלצות לנשים או לגברים, כדאי להיעזר בחנות מוכרת המציעה מגוון של מוצרים איכותיים ברמה הגבוהה ביותר. אל לכם לשחק עם בריאות הרגליים שלכם, אם כבר החלטתם לעסוק בספורט – עשו זאת כמו שצריך והצטיידו בזוג נעלי ריצה שלא רק יקחו אתכם למרחקים ארוכים, אלא ישמרו על טיב הריצה שלכם ובריאות גופכם.