טיפים לבחירת פסיכולוג בחיפה

כשאדם מגיע להחלטה להיפגש עם פסיכולוג, הוא יעשה זאת עם חששות מסוימים, גם אם הוא בטוח במאת האחוזים שהוא מעוניין לעשות זאת. בין אם מדובר בחיפוש אחר פסיכולוג בחיפה או בכל עיר אחרת, לרוב האדם ישאל את עצמו שאלות כגון; האם איש המקצוע הוא זה שיוכל לעזור לי? עד כמה הוא מקצועי? איך יודעים שהוא מעוניין בטובתי? 

אז איך בוחרים פסיכולוג בחיפה

תהליך החיפוש אחר פסיכולוג בחיפה הוא לרוב דומה מאוד ומורכב ממס' דגשים;

  • פגישת היכרות – לפני שאתם בוחרים בפסיכולוג החיפאי הראשון שהעלה החיפוש שלכם, מומלץ מאוד להגיע לפגישה ראשונה שמהלכה תבחנו האם איש המקצוע מתאים לכם. האם הוא קשוב לכם, מבין אתכם ומאפשר לכם להיחשף בפניו. 
  • תשאלו שאלות – אל תתביישו לבקש מידע בנוגע לכל מה שחשוב לכם; היכן הפסיכולוג למד, מהן התעודות שלו, מהם ימי הקבלה, מהו התעריף לפגישה, האם הוא מחזיק בניסיון בתחום הקשור לבעיה הספציפית שלכם? 
  • תרגישו בנוח – חשוב מאוד להרגיש בנוח במהלך הפגישות מול איש המקצוע, שכן התהליך לרוב נמשך תקופה ארוכה ובנימה מאוד אישית לכל אורכו. 
  • רישיון ותעודות – חשוב גם לברר מהי הסמכתו של איש המקצוע, האם הוא מחזיק ברישיון לעסוק במקצועות בריאות הנפש, ועל אחת כמה וכמה בתחום המתקשר לעניין הפרטי שלכם.
  • איש מקצוע קשוב ורגיש – על איש המקצוע להעניק לכם מענה נכון, מקצועי ואמין, ואף לספק לכם כמה שיותר מידע על האפשרויות לתכנית הטיפול. לכל פסיכולוג גישה משלו, וחשוב להבין עם עצמכם קודם כל מהי הגישה שמתאימה לכם, על מנת שתבצעו בחירה נכונה יותר.

לשפר את איכות החיים

הסטיגמה שרווחה בעבר, הגורסת כי פנייה לטיפול פסיכולוגי היא חולשה, היא לחלוטין נחלת העבר. שגרת החיים כיום נתונה תחת לחצים רבים, סטרס ועבודה קשה, עד שלאדם כמעט לא מתאפשר זמן לעצמו. כדי להחזיר את עצמו למסלול, מומלץ לו מאוד לפנות לגורם מקצועי שיסייע לו לעשות זאת. אם אתם מחפשים פסיכולוג בחיפה אנו ממליצים לקחת את הזמן, על מנת לוודא שאתם בוחרים את האדם הנכון ביותר עבורכם.